رفتن به بالا

تاثیر آینده در پرینترهای نسل امروز - پیام فکس

نویسنده : admin 1396/10/02 تعداد نظرات : 0
تاثیر آینده در پرینترهای نسل امروز

تاثیر آینده در پرینترهای نسل امروز

فن آوری پرینتر سه بعدی  به صورت رسمی در مرکز جدید نوآوری‌های آشپزی، آزمایشگاه آشپزی سه بعدی در یک فضای یادگیری، همکاری

و اکتشاف، مجهز به پرینترهای سه بعدی ChefJet  بازگشایی شد و در آنجا سرآشپزان، صنعتگران و کافه‌داران سعی به آزمایش و

گستراندن مرزهای تولید سه بعدی خوراک و شکلات دارند. به طور خاص در مورد گزینه‌های تولید سه بعدی، موارد استفاده از آن و

گسترش مرزهای پرینتر های سه بعدی در بازارهای امروز بسیار هیجان‌زده هستم.

نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

من تصور عجیبی از آینده دارم. پیشرفت‌های فناوری در چند سال اخیر، تصویر آینده را به نحوی بدیع تغییر داده‌اند. ما امروز بیش از هر

زمانی دیگری به دنیایی پیشرفته و مملو از ربات‌ها نزدیک هستیم. البته شاید با خود بگویید این حرف بدیهی است. معلوم است که هر

چه جلوتر برویم، به مقصد از پیش تعیین شده نزدیک‌تر می‌شویم. البته که این حرف درست است. اما آنچه تغییر کرده، سرعت رشد،

روند پیشرفت و مدت‌زمان باقی‌مانده تا آن آینده متصور است.

پرینتر های سه بعدی

تا پنج سال پیش، آینده متصوری که پر از ربات‌ها و دنیای هوشمند باشد، شاید ۵۰ سال با ما فاصله داشت. اما پیشرفت‌های فناوری به‌خصوص در حوزه هوش مصنوعی، این آینده را بسیار نزدیک‌تر کرده است. امروز احتمالا فقط ۲۰ سال با چنین آینده‌ای فاصله داریم.

آنچه تغییر کرده، سرعت رشد، روند پیشرفت و مدت‌زمان باقی‌مانده تا آن آینده متصور است.نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

فناوری های نوین در عرصه تولید پرینتر های سه بعدی

فناوری جدید پرینت سه بعدی اعضای بدن، یکی از فناوری های نوینی است که در اعمال پزشکی کاربرد داشته و بسیاری از عمل های جراحی که به بن بست رسیده و امیدی به نجات بیمار نیست را درمان می کند.

اکنون محققان کانادایی با همکاری پزشکان مهندسی موفق به تولید پرینتر جدیدی شده اند که می تواند پوست بیمارانی که در اثر حوادث مختلفی مانند سوانح سوختگی، تصادف و … دچار آسیب های قابل توجهی شده اند را ترمیم کند. 

محققان و مهندسان پزشکی کانادا از ورود بینتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

وپرینترهای سه بعدی جدیدی خبر داده اند که قادر به ترمیم اعضای حیاتی انسان ها از جمله پوست است.

به گزارش خبرگزاری مهر، چاپگر یا پرینتر یکی از تجهیزات جانبی رایانه است که متن یا تصویر ایجاد شده را به وسیله رایانه بر کاغذ چاپ می ‌کند، اما در سال‌ های اخیر و با ورود چاپگرهای سه‌ بعدی، نسل قدیمی چاپگرها به حاشیه رفته ‌اند.

نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

پرینتر های سه بعدی نسل اچ پی

همانطور که می دانیم شرکت اچ پی سابقه ای درخشان در صنعت تولید پرینتر ها دارد و هم اکنون قصد دارد تا حال و هوای جدیدی را در حوزه ی پرینتر ها ایجاد کند، فناوری پرینت سه بعدی بیست سالی هست که به دلیل عدم وجود فناوری لازم پیشرفت زیادی را از خود نشان نداده است و هم اکنون شرکت اچ پی قصد دارد تا این نسل از پرینتر ها را ارزانتر،سریعتر و قابل استفاده تر در شرکت ها تولید نماید.

نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

به گفته ی خانم لجسک یکی از مدیران مالی شرکت اچ پی این فناوری فواید بسیاری را برای شرکت های صنعتی در پی دارد و با استفاده از آن شرکت ها قادر خواهند بود تا به جای استفاده از ماشین آلات متعدد و گران قیمت برای تولید قطعات مختلف محصول خود تنها از یک پرینتر سه بعدی برای ساخت قطعات خود استفاده نمایند،شرکت ها قادر خواهند بود تا هزینه های ساخت را به نصف کاهش دهند.

نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

در حال حاضر سازمان ناسا در حال ساخت یک موتور راکت با استفاده از پرینتر سه بعدی می باشد،شرکت های دیگری هم هستند که با استفاده از پرینتر های سه بعدی قطعات خودرو و تجهیزات پزشکی را تولید می کنند،اچ پی در ساخت پرینتر های سه بعدی خود از فناوری Multi Jet استفاده می کند،و این پرینتر ها میتوانند یک طرح سه یعدی کامپیوتری را به دنیای واقعی بیاورند،به این ترتیب که مواد لازم برای ساخت محصول به پرینتر داده می شود و پرینتر با توجه به طرح کامپیوتری جسمی سه بعدی را چاپ می کند.

نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

 

تولید مواد غذایی با پرینتر های سه بعدی

با ترکیب موادغذایی، علم و هنر، هنرمند اهل لندن کاترین اسپانگر با همکاری هنرمندان هلندی 3DChef را راه‌اندازی کرده‌اند که امکان تولید مواد غذایی به کمک عسل را می‌دهد و در مورد اختلالات کندو‌های عسل نیز می‌تواند هشدارهایی را نشان دهد. چه چیزی بهتر از عسل طبیعی و خوراکی می‌تواند نظر مردم را نسبت به پرینتر سه بعدی خوراکی‌ها جلب کند؟ مجسمه ی «زنجیره‌ی غذایی» که آن‌ها ساخته‌اند نه تنها از نظر اندازه تاثیر گذار بوده است بلکه جزئیات سطح آن نیز بسیار جالب توجه بود. این مجسمه 100% خوراکی و

نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

بسیار خوشمزه بود و توانسته است پیام و بازخوردهای زیادی را گرفته است.

نتیجه تصویری برای پرینترهای نسل امروز

شرکت تایوانی تولید کننده‌ی پرینتر سه بعدی XYZ، پرینترهای سه بعدی غذایی را وارد بازار کرده است که خبر بزرگی برای مشتریان آن می باشد چون نسبت به سایر سیستم‌های سه بعدی با توجه به توسعه‌ی این فناوری مقرون به صرفه است و محصولات آن معمولا مشتری پسند است. این محصول در سال 2015 در نمایشگاه CES لاس وگاس پرده‌برداری شد، که در آنجا شرکت در مورد پرینترهای سه بعدی FDM نیز خبرهایی را منتشر کرد. قیمت آن ها برای مدل‌های اصلی بین 500 دلار تا 4000 دلار برای تمام محصولات این شرکت متغیر است.محصول این شرکت توسط شرکت لنوو برای ساخت پرینترهای سه بعدی سازگار با مواد غذایی ShenQi انتخاب شده است. با توجه به این که XYZ یکی از پر فروش ترین تولیدکنندگان پرینتر سه بعدی در جهان می باشد پرینترهای سه بعدی داوینچی آن‌ها بازخورد بسیار مناسبی داشته است ما تقریبا مطمئن هستیم که پرینترهای سه بعدی آن‌ها می‌تواند کارآمد و قابل اعتماد باشد.

منابع:

منبع1

منبع2

منبع3