رفتن به بالا

دستگاه فکس مناسب برای محل کار را چگونه انتخاب کنیم؟ - پیام فکس

نویسنده : admin 1396/06/06 تعداد نظرات : 0
دستگاه فکس مناسب برای محل کار را چگونه انتخاب کنیم؟

 

دستگاه فکس مناسب برای محل کار را چگونه انتخاب کنیم؟

 

دستگاه فکس یا به قول فرهنگستان زبان فارسی، دورنگار (نمابر) که شالوده‌ی آن در سال های دهه‌ی 1846 میلادی توسط مخترع اسکاتلندی، الکساندر برین بسته شد، نتیجه‌ی اولین تلاش‌های بشر برای تکنولوژیک نمودن ارتباط از راه دور بوده است.

از آنجا که برخلاف قدیم، امروز در عصری به سر می‌بریم که برای ارسال تصویر یک سند یا یک پرونده، روش‌هایی بسیار بیشتر از تعداد انگشتان دستمان وجود دارد ممکن برای بسیاری از شما مشکل باشد انتخاب کنید از چه روشی یا از چه نوع دستگاه فکسی برای مخابره‌ی تصاویر اسناد یا پرونده‌های خود استفاده کنید.

Image result for brother fax

 

 

 

 

دستگاه فکس مناسب برای محل کار را چگونه انتخاب کنیم؟

منظور از روش‌های بسیار این است که پیشرفت این نوع از تکنولوژی در حال حاظر به جایی رسیده است که شما نه تنها از طریق گوشی همراه و اندرویدی و با یک شماره فکس اختصاصی می‌توانید یک فکس ارسال کنید، بلکه در فضای اینترنت نیز کلی وب سایت های حتی رایگان ارسال فکس و خدمات مربوط به آن راه افتاده‌اند که در مواردی ممکن است شما را از خرید یک دستگاه فکس بی نیاز کنند. اما نخریدن دستگاه فکس را تنها زمانی توصیه می‌کنیم که شما مثلاً ماهیانه ممکن است تعداد خیلی کمی کار ارسال و دریافت فکس داشته باشید.

 

 

Image result for brother fax

 

 

 

 

دستگاه فکس چیست ؟

دستگاه فکس به دستگاهی گفته می شود که امکان ارسال و دریافت نامه های اداری را با استفاده از خطوط تلفن مهیا می سازد . بدین صورت که کاغذ در دستگاه وارد شده و اسکن می شود و سپس از طریق تلفن ارسال می شود .
دستگاه فکس نوشته یا همان نامه های اداری را به کدهای مناسب برای ارسال در خطوط تلفن تبدیل می کند . این کار توسط فکس مبدأ اتفاق می افتد ، پس از تبدیل نوشته به سیگنال های قابل ارسال در خطوط تلفن و ارسال آن به فکس دیگر ، فکس مقصد سیگنال های دریافتی را به نوشته تبدیل می کند و نوشته ها بر روی کاغذ چاپ می شوند .

 

Image result for brother fax

 

 

 

 

دستگاه فکس مناسب برای محل کار را چگونه انتخاب کنیم؟

فکس ها به سه دسته لیزری ، کاربنی ، حرارتی تقسیم می شوند که با توجه به نیاز شرکت و استفاده کننده مورد نظر نوع آن مشخص می شود . به طور مثال در یک شرکت کوچک که تعداد نامه های اداری ارسالی و دریافتی کم است استفاده از فکس حرارتی که دارای سرعت کم است مناسب تر می باشد یا در شرکت متوسط که تعداد فکس ها زیاد نیست و تنها یک نفر (مثلاً منشی) از فکس استفاده می کند ، فکس کاربنی که سرعتی متوسط دارد نیاز شرکت را مرتفع می سازد و در شرکت بزرگ که چندین نفر از دستگاه فکس استفاده می کنند و تمایل به استفاده مفید از فضای شرکت را دارند و تعداد نامه های ارسالی و دریافتی زیاد است بهتر است از فکس لیزری استفاده شود که سرعت بالایی دارد و هم چنین دارای ویژگی های خاص زیادی می باشد .

 

 

 

Image result for brother fax

 

شرکت هایی که دستگاه سانترال دارند از چه فکسی باید استفاده کنند ؟

شرکت هایی که دستگاه سانترال دارند با توجه به موارد فوق ، فکس مورد نظر را تهیه کرده و آن را به عنوان یک داخلی در سانترال تعریف کنند تا کلیه کارکنان بتوانند در صورت لزوم مکالمات را به این سیستم ارتباطی پیشرفته انتقال دهند .
تعریف فکس به عنوان یک داخلی در دستگاه سانترال موجب می شود در عین استفاده از قابلیت های سانترال برای دریافت فکس اتوماتیک ، وجهه شرکت نیز در برابر تماس گیرنده حفظ شود .

 

Related image

 

 

 

دستگاه فکس مناسب برای محل کار را چگونه انتخاب کنیم؟

موارد مهم دیگری برای انتخاب دستگاه فکس

 

 

Image result for brother fax

 

 

فکس دارای گوشی تلفن باشد یا خیر ؟

بعضی از دستگاه های فکس دارای تلفن رومیزی و یا تلفن بی سیم هستند مانند مدل KX-FT711 که تلفن آن ها همان تلفن سانترال نیز به حساب می آید .

در صورت داشتن تلفن ، پیغام گیر هم داشته باشد ؟

فکس هایی که دارای گوشی تلفن هستند می توانند دارای پیغام گیر به منظور دریافت پیغام در هنگام عدم پاسخگویی باشند .

انتخاب فکسی که بتواند از دو طرف کاغذ پرینت بگیرد و یا فقط از یک طرف کاغذ

بعضی از دستگاه های فکس قابلیت برش خودکار کاغذ را دارند مانند اکثر فکس هایی که به جای کاغذ از رول استفاده می کنند .

داشتن حافظه برای دریافت فکس در هنگام نبود کاغذ

فکس هایی که دارای حافظه هستند ، زمان که کاغذ در دستگاه فکس وجود نداشته باشد فکس را در حافظه خود نگه می دارد و پس از گذاشتن کاغذ ، فکس دریافتی چاپ می شود .

دستگاه فکس مناسب برای محل کار را چگونه انتخاب کنیم؟

 

 

Related image