رفتن به بالا

راهنمای خرید انواع کارتریج (کارتریج اصلی و کارتریج طرح) - پیام فکس

نویسنده : admin 1397/01/19 تعداد نظرات : 0
راهنمای خرید انواع کارتریج (کارتریج اصلی و کارتریج طرح)

راهنمای خرید انواع کارتریج (کارتریج اصلی و کارتریج طرح)

موسسه خدمات مخابراتی پیام فکس

فروش انواع کارترج با گارانتی تعویض

درام 2305 برادر

راهنمای خرید انواع کارتریج (کارتریج اصلی و کارتریج طرح)

کارتریج همان منبع رنگ پرینتر است و دو نوع دارد. کارتریج تونر و کارتریج جوهرافشان. به مواد مصرفی در پرینتر های جوهرافشان، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و یا اصطلاحا تونر گفته میشود
کارتریج تونر (Toner cartridge) یا لیزر تونر (laser toner) یا کارتریج لیزری یکی از اجزای مصرف شدنی پرینتر لیزری است که شامل پودر تونر می‌باشد.

تونر نام پودری است که در چاپگر لیزری استفاده می‌شود و متن و عکس‌ها را روی کاغذ منتقل می‌کند. در گذشته از مخلوط کربن، اکسید آهن و شکر تولید می‌شد، ولی اکنون برای بهبود کیفیت جاپ از مخلوط کربن و پلیمر استفاده می‌شود.

ذرات تونر در چاپگر توسط حرارت ذوب می‌شوند و به کاغذ می‌چسبند.

تونر به وسیلهٔ شارژ الکترواستاتیک درام و گداختن آن با غلتک بر روی کاغذ در مدت زمان انجام پرینت، روی کاغذ چاپ می‌شود.

کدام کارتریج را بخرم؟ کارتریج اصل یا کارتریج طرح؟

بدون تردید کارتریج اصل(اورجینال) بهترین انتخاب برای پرینتر شما است. متن چاپ شده با کارتریج اصل پررنگ، واضح و در کل صفحات چاپ شده با کیفیت بالا می باشد.

تعداد صفحات چاپ شده با کارتریج اصل(اورجینال) معمولا بیشتر از کارتریج طرح است و همچنین تعداد دفعات شارژ آن بیشتر است. ولی قیمت کارتریج اورجینال چندین برابرقیمت کارتریج طرح است، بطوریکه خرید آن برای عموم مردم مقرون به صرفه نیست.

کارتریج طرح اصلی درصورت انتخاب خوب و استفاده صحیح می‌تواند نقش مهمی در استراتژی تأمین تجهیزات دفتر شما داشته باشد. انتخاب کارتریج طرح علاوه بر کاهش هزینه‌های کلی، کمک خوبی به تجارت های کوچک و نوپا است.
رتبه بندی کارتریج طرح از نظر نوع تولید به همان ترتیب گفته شده است یعنی؛ کارتریج‌های سازگار، بازتولید و بازیافتی و درآخر دوباره پرشده. اما از نظر شرکت تولید کننده نیز کارتریج‌های طرح با یکدیگر متفاوت هستند. البته دوباره باید گفت: توقعی را که از کارتریج اورجینال دارید (کیفیت بالا، تعداد چاپ صفحات و…) از کارتریج طرح نداشته باشید.

موسسه خدمات مخابراتی پیام فکس

برای خرید انواع کارتریج با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل فرمایید

تمامی کارتریج های موجود در این فروشگاه با گارانتی تعویض میباشد

02133319704 و 02133199726